Co očekávat od přístrojové pedikúry?

05.12.2021

Ošetření přístrojovou pedikúrou je velmi šetrné, upravují se při něm nehty, odstraňuje suchá, ztvrdlá, zrohovatělá kůže, otlaky a případně kuří oka speciálním frézovacím přístrojem. Používám moderní podologický přístroj s odsáváním, které je umístěno na držadle přístroje a slouží k nasátí obroušené kůže do hadice a poté do sáčku uvnitř.

Díky frézám, které při ošetření měním podle potřeby, je možné upravovat jednotlivé nehty a řešit problémy na chodidlech velice přesně. 

Přístrojová pedikúra se provádí nasucho, tím je minimalizováno riziko přenosu mykózy kůže a nehtů. Zároveň nedochází k porušení celistvosti kůže, protože frézy obrušují pokožku postupně, přirozeně.

Přístrojová pedikúra je vhodná pro všechny, i pro ty, kterým není klasická (mokrá) pedikúra doporučována, např. pro diabetiky, osoby s onemocněním žil, lupénkou, neuropatií...

Bez obav ji mohou využít těhotné ženy.

K zajištění co největší hygieny během práce používám pedikérské nástroje a frézy řádně vydezinfikované a vysterilizované. Pomůcky určené k jednorázovému použití  používám pouze jednou.